Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam soubory cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další informace.

O projektu Kopacak.cz

Zdravím všechny fotbalové fanoušky!

Nápad na web Kopacak.cz vznikl v létě roku 2015 a z počátku sloužil hlavně jako prostředek, na kterém se naučím programovat. Postupem času se mi myšlenka vlastního fotbalového webu zalíbila, o to víc, když jsem měl pocit, že na české a slovenské webové scéně chybí některé věci, jež v zahraničí využívá nemalý počet fotbalových fanoušků. Postupem času jsem se web snažil zlepšovat, stále jsem však objevoval nové věci, leccos šlo pomalu, neměl jsem ucelenou představu toho, co mohu a nemohu zrealizovat, a co může a nemusí fanoušky zaujmout. Na webu bylo několik funkcí, jejichž myšlenka mi přišla skvělá, bohužel k většímu úspěchu bylo zapotřebí nemalého množství aktivních návštěvníků, což bylo pro začínající web, do něhož se nevkládají velké finanční prostředky, těžko dosažitelné. Dalo by se říct, že poslední dva roky jsem se převážně učil a získával prostředky k propagaci mého projektu, k čemuž mi skvěle posloužila sociální síť Facebook.

Nyní (léto 2017) došlo ke kompletnímu předělání webu. Dřívější předělávky se dotkly jen jeho částí, aktuální verze byla naprogramována zcela od základu a pomocí modernějších nástrojů. Věřím, že velmi slušné prostředky mám i k propagaci a spolu s velkým odhodláním se chystám tento můj projekt konečně dostat mezi více lidi. Jsem obrovský fotbalový fanoušek a těší mě, že se lidem (soudě dle reakcí) líbí mé názory na Facebooku. Občas se však trochu více rozepisuji, což není na sociálních sítích tak běžné a sám u toho pak mívám pocit, že případné zpracování do článku by mi dávalo více možností, jak mé názory kvalitněji vyjádřit. Vlastní webová stránka mi tyhle prostředky nabízí.

Články a názory jsou jedna věc, avšak pravá podstata webu je někde jinde. Výše jsem nastínil, že bych fanouškům chtěl nabídnout něco, co třeba jinde nenajdou. Postupem času se mi osvědčilo vytváření různých kvízů, které sem přilákaly tisíce návštěvníků, což pro tento malý začínající web bylo něco skvělého. V hlavě mám další nápady na kvízy, dokonce i na jiný formát kvízů, než jsme tu mohli vidět doposud, vše by mělo být hotové během následujících týdnů, tak se jistě máte na co těšit. Krom kvízů se osvědčila i rubrika “Očima fanoušků”, ve které jsem před některými zápasy udělal rozhovor s fanoušky obou celků. Dále tu jsou k dispozici různé týmové statistiky, jež však nejsou téměř vůbec využívány. Každopádně s nimi mám ještě své nemalé plány a věřím, že i ony do budoucna pomohou k větší kvalitě celého webu.

Plánů je hodně, času na jejich realizaci již méně, věřím však, že tohle vše nedělám zbytečně a dříve či později se web podaří dostat mezi ještě více fanoušků :)

Jestli Vás zaujal tento projekt, máte nápad na vylepšení nebo se Vám naopak něco nelíbí, budu rád, když mi dáte vědět, můžete k tomu využít například facebookový profil téhle stránky.