Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam soubory cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další informace.
8.9.2018

Kvíz: Víte, kteří hráči si připsali nejvíce startů za slovenský národní tým

(Zdroj obrázku: indianexpress.com)

Spolu s kvízy na český fotbal vychází většinou i na slovenský, a nejinak tomu bude dnes. Název kvízu vypovídá asi za vše, jak si povedete?

V kvízu jsou zahrnuty pouze starty za samostatný slovenský nároďák. U hráčů, kteří nastoupili ještě za výběr Československa, nebyly tyhle zápasy započítány. Po spuštění kvízu uvdíte v levém sloupečku počet startů a pozici (B - brankář, O - obránce, Z - záložník, Ú - útočník), na níž reprezentant hrával. Zajímavá je dodatečná nápověda, která zobrazí některý tým, za který hráč nastupoval nebo ještě nastupuje. Snažil jsem se vybírat primárně zahraniční týmy.

Jinak taková věc mimo, ale pro zlepšení těchto kvízů celkem důležitá... Když dělám kvíz pro Slováky, mám problémy s hledáním slušných zdrojů. Zatímco na stránkách české ligy vidím historické střelce, na stránkách slovenské jsem je nenašel. Zatímco na stránkách českého fotbalového svazu najdu historicky nejlepší střelce, na stránkách slovenského nenajdu ani po zadání do vyhledávání (samozřejmě zadávám slovensky) nic. Tohle je podle mě velký a nepochopitelně neřešený problém, historie by měla být vidět. Možná jen neumím vyhledávat, možná něco přehlížím... Pokud tedy víte, kde sehnat kvalitní informace o slovenské fotbalové lize nebo slovenském nároďáku, budu rád, když mi dáte vědět. Údaje pro tento kvíz jsem bral z Wikipedie, bylo tam jen pár hráčů... Když se mi dostane kvalitního zdroje, nebude problém tento kvíz rozšířit na 30 jmen, jako tomu je u kvízu na české hráče.

Jak jsem psal, spolu s tímto kvízem vznikl i kvíz na hráče s největším počtem startů za český národní tým. Vyzkoušet si jej můžete tady.

A teď hurá na kvíz! Kolik získáte bodů? :) 

 

Hráči s největším počtem startů za slovenský národní tým.

Odpověď:


U tohoto kvízu lze využít nápovědu. Po spuštění kvízu se tato možnost zobrazí nad počítadlem skóre.
Pozor! Pokud nápovědu využiješ, za každou další správnou odpověď nezískáš bod, ale jen půl bodu.
Co nápověda zobrazí? Nějaký klub, ve kterém hráč hrával/hraje.


Další kvízy


Dejte přátelům vědět, jak jste dopadli. Povedou si lépe?