Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam soubory cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další informace.
23.12.2017

Kvíz: Nejlepší hráči dle ankety Zlatý míč


Jeden kvíz na Zlatý míč tu již byl, dnes se však podíváme trochu víc do historie této ankety, která již 62 let oceňuje nejlepšího hráče daného roku. Aby to bylo zajímavější, nebudu chtít vyjmenovat pouze vítěze, ale rovnou nejlepší trojici roku. Kolik dokážete nasbírat bodů?

Jak asi víte, někteří hráči se umístili v nejlepší trojici víckrát. Bod získáte za každé obsazené políčko, tedy jestli se někdo umístil třikrát, obdržíte tři body.

Po spuštění kvízu se v levém sloupečku zobrazí národnost hráče. Umístění jsem neuváděl, první v tabulce je ale vítěz, druhý skončil druhý, třetí třetí. Stalo se, že se na stejné pozici umístilo více hráčů, pro správné vyplnění políčka stačí uhodnout jednoho z nich.

Jmen je hodně, je to těžké, hlavně jsem si však vědom toho, že takto velký kvíz není nejpřehlednější a neustálé rolování stránkou nahoru a dolů trochu brzdí. Na kvíz je tedy tentokrát 25 minut místo zamýšlených dvaceti. Pokud je možnost, tak doporučuji jej zkusit na počítači.

Nejlepší hráči každého roku dle ankety Zlatý míč.

Odpověď:


U tohoto kvízu lze využít nápovědu. Po spuštění kvízu se tato možnost zobrazí nad počítadlem skóre.
Pozor! Pokud nápovědu využiješ, za každou další správnou odpověď nezískáš bod, ale jen půl bodu.
Co nápověda zobrazí? První písmeno jména, pod kterým je hráč známý, a klub, ve kterém v té době hrál.


Další kvízy


Dejte přátelům vědět, jak jste dopadli. Povedou si lépe?
Reklama - Kniha: Pohled do hlavy Joseho Mourinha